S-817A53APF-CVQTFU
Mfr.Part #
S-817A53APF-CVQTFU
Package / Case
4-SMD, Flat Leads
Description
IC REG LINEAR 5.3V 75MA SNT4A
S-817
Height Seated (Max) :
0.5mm
JESD-609 Code :
e3
Voltage Dropout (Max) :
0.25V @ 10mA
Voltage - Input (Max) :
10V
Current - Output :
75mA
Output Voltage1-Max :
5.406V
Number of Regulators :
Output Voltage 1 :
5.3V
Terminal Pitch :
0.65mm
Terminal Finish :
Tin
Package / Case :
4-SMD, Flat Leads
JESD-30 Code :
R-PDSO-F4
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Input Voltage (Min) :
6.3V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
5.3V