S-817A35APF-CUYTFG
Mfr.Part #
S-817A35APF-CUYTFG
Package / Case
4-SMD, Flat Leads
Description
IC REG LINEAR 3.5V 50MA SNT4A
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.5V
Current - Output :
50mA
Terminal Finish :
Tin/Bismuth (Sn/Bi)
JESD-30 Code :
R-PDSO-F4
Output Voltage1-Max :
3.57V
Terminal Pitch :
0.65mm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Input (Max) :
10V
Package / Case :
4-SMD, Flat Leads
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Output Voltage 1 :
3.5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Qualification Status :
Not Qualified
Dual
Number of Functions :
1
Output Voltage1-Min :
3.43V
Input Voltage (Min) :
4.5V
Height Seated (Max) :
0.5mm
Voltage Dropout (Max) :
0.35V @ 10mA