S-817A32ANB-CUVT2G
Mfr.Part #
S-817A32ANB-CUVT2G
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Description
IC REG LINEAR 3.2V 50MA SC82AB
Package / Case :
SC-82A, SOT-343
Factory Lead Time :
12 Weeks
Pbfree Code :
Terminal Finish :
TIN BISMUTH/TIN SILVER
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.2V
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
JESD-609 Code :
e6/e2
Current - Output :
50mA
Output Voltage 1 :
3.2V
Output Voltage1-Max :
3.264V
Length :
2mm
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
Voltage - Input (Max) :
10V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Voltage Dropout (Max) :
0.41V @ 10mA
Input Voltage (Min) :
4.2V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Terminal Form :
Gull wing
ABLIC S-817A32ANB-CUVT2G
Fixed PMIC S-817 Series 4 SC-82A, SOT-343
S-817A32ANB-CUVT2G Overview
In the case of Tape & Reel (TR) cases, the regulater IC is delivered. Packaging of the Liner regulator IC takes the form of a SC-82A, SOT-343 case. The PMIC chip has 4 terminations. Fixed is the Voltage Regulator Chip's output type. Linear IC consists of 1 battery regulators. The range of operating temperatures of Surface Mount are programmable in the Voltage Regulator Chip, so that the temperature can be varied as desired. Keeping the temperature at -40°C~85°C TA degrees is necessary for this regulator to function. There is an output function of Positive configured for this regulator. Currently, 50mA are being output by it at the moment. The sum of the pins in this unit is 4. The phone is a member of the S-817 Series.