S-817A28ANB-CURT2G
Mfr.Part #
S-817A28ANB-CURT2G
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Description
IC REG LINEAR 2.8V 35MA SC82AB
Output Voltage 1 :
2.8V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.8V
Voltage Dropout (Max) :
0.51V @ 10mA
Length :
2mm
Output Voltage1-Min :
2.744V
Output Voltage1-Max :
2.856V
Current - Quiescent (Iq) :
2.5μA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Current - Output :
35mA
Package / Case :
SC-82A, SOT-343
Surface Mount :
yes
Factory Lead Time :
22 Weeks
Terminal Finish :
TIN BISMUTH/TIN SILVER
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
Voltage - Input (Max) :
10V