S-816A34AMC-BAIT2G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S-816A34AMC-BAIT2G
Manufacturer
ABLIC
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Datasheet
Download
Description
IC REG LINEAR 3.4V 1A SOT23-5
Manufacturer :
ABLIC
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Number of Regulators :
1
Voltage Dropout (Max) :
0.1V @ 100mA Typ
Control Features :
Enable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Input (Max) :
16V
Mounting Type :
Surface Mount
Current - Supply (Max) :
40μA
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Protection Features :
Over Current
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Output :
1A
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.4V