S-814A45AUC-BDJT2G
Mfr.Part #
S-814A45AUC-BDJT2G
Package / Case
SOT-89-5/6
Description
IC REG LINEAR 4.5V 135MA SOT89-5
Current - Output :
135mA
PSRR :
45dB (100Hz)
Voltage - Input (Max) :
10V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
4.5V
Voltage Dropout (Max) :
0.22V @ 60mA
Input Voltage (Min) :
5V
Output Voltage1-Max :
4.59V
Length :
4.5mm
Width :
2.5mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Output Voltage 1 :
4.5V