S-812C33EUA-C5PT2U
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S-812C33EUA-C5PT2U
Manufacturer
ABLIC
Package / Case
TO-243AA
Datasheet
Download
Description
IC REG LINEAR 3.3V 50MA SOT89-3
Manufacturer :
ABLIC
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Length :
4.5mm
Qualification Status :
Not Qualified
Pin Count :
3
JESD-30 Code :
R-PSSO-F3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Regulators :
1
Series :
S-812C
Output Voltage 1 :
3.3V
Factory Lead Time :
20 Weeks
Terminal Position :
Single
Output Voltage1-Max :
3.366V
Mounting Type :
Surface Mount
Output Type :
FIXED
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage Dropout (Max) :
0.41V @ 10mA
Protection Features :
Short Circuit
Terminal Form :
Flat
Number of Functions :
1
Terminal Finish :
Tin
Output Voltage1-Min :
3.234V
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
TO-243AA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Input (Max) :
16V
Surface Mount :
yes
ECCN Code :
EAR99
Current - Output :
50mA
Width :
2.5mm
Number of Terminations :
3
Input Voltage (Min) :
4.3V
Current - Supply (Max) :
1.8μA
Current - Quiescent (Iq) :
500nA
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Output Configuration :
Positive
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V