S-19246E38H-V5T2U
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S-19246E38H-V5T2U
Manufacturer
ABLIC
Description
IC REG LINEAR 2000MA 3.8V TO-252
Manufacturer :
ABLIC
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Package :
Tape and Reel (TR);Cut Tape (CT);Digi-Reel®;
Subcategory :
PMIC - Power Management ICs
Product Status :
Active
Brand :
Product Category :
LDO Voltage Regulators
Base Product Number :
S-19246
Qualification :
AEC-Q100
Packaging :
Reel
RoHS :
Details
Product Type :
LDO Voltage Regulators
Series :
S-19246
Datasheets
S-19246E38H-V5T2U
ABLIC S-19246E38H-V5T2U
[Voltage Regulators - Linear ABLIC S-19246E38H-V5T2U] Overview
[S-19246E38H-V5T2U] Features
  • High-performance linear voltage regulator
  • Output current: 2000mA
  • Output voltage: 3.8V