S-13A1C13-E6T1U3
Mfr.Part #
S-13A1C13-E6T1U3
Package / Case
6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Description
IC REG LINEAR 1.3V 1A 6HSOP
Voltage Dropout (Max) :
0.28V @ 300mA
Width :
3.9mm
PSRR :
65dB (1kHz)
Length :
5.02mm
Current - Output :
1A
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Output Voltage 1 :
1.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Package / Case :
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.3V