S-13A1B22-E6T1U3
Mfr.Part #
S-13A1B22-E6T1U3
Package / Case
6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Description
IC REG LINEAR 2.2V 1A 6HSOP
Output Voltage 1 :
2.2V
Voltage Dropout (Max) :
0.15V @ 300mA
18 Weeks
Pin Count :
6
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Protection Features :
Inrush Current Limit, Over Current, Thermal Shutdown
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Terminal Form :
Gull wing
ECCN Code :
EAR99
Length :
5.02mm
S-13A1
Number of Terminations :
6
PSRR :
65dB (1kHz)
Width :
3.9mm
Package / Case :
Output Voltage1-Max :
2.222V
Current - Quiescent (Iq) :
1μA
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.2V
Surface Mount :
yes
Current - Output :
1A
Mounting Type :
Surface Mount
Datasheets
S-13A1B22-E6T1U3
Introducing Voltage Regulators - Linear ABLIC S-13A1B22-E6T1U3 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~85°C TA, Number of Terminations:6, Package / Case:6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins, Mounting Type:Surface Mount, S-13A1B22-E6T1U3 pinout, S-13A1B22-E6T1U3 datasheet PDF, S-13A1B22-E6T1U3 amp .Beyond Voltage Regulators - Linear ABLIC S-13A1B22-E6T1U3 ,we also offer ZXTR2105F-7, TPS7A2050PDBVR, RP130K501D-TR, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.