S-13A1A33-E6T1U3
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S-13A1A33-E6T1U3
Manufacturer
ABLIC
Package / Case
6-SOIC Variation (0.154, 3.90mm Width), 4 Leads + 2 Fins
Datasheet
Download
Description
IC REG LINEAR 3.3V 1A 6HSOP
Manufacturer :
ABLIC
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Output Voltage1-Max :
3.333V
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Series :
S-13A1
Output Voltage 1 :
3.3V
Length :
5.02mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Factory Lead Time :
18 Weeks
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Current - Output :
1A
Output Configuration :
Positive
Voltage - Output (Min/Fixed) :
3.3V
PSRR :
60dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max) :
0.1V @ 300mA
Output Type :
FIXED
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Current - Supply (Max) :
90μA
Terminal Form :
Gull wing
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Package / Case :
Number of Regulators :
1
Control Features :
Enable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Position :
Dual
JESD-30 Code :
R-PDSO-G6
Protection Features :
Inrush Current Limit, Over Current, Thermal Shutdown
Number of Functions :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
3.9mm
Output Voltage1-Min :
3.267V