S-1323B46NB-N9FTFG
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
S-1323B46NB-N9FTFG
Manufacturer
ABLIC
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Datasheet
Download
Description
IC REG LINEAR 4.6V 150MA SC82AB
Manufacturer :
ABLIC
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Output Voltage1-Max :
4.646V
Protection Features :
Over Current
Terminal Position :
Dual
ECCN Code :
EAR99
Output Voltage 1 :
4.6V
Control Features :
Enable
Number of Terminations :
4
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Current - Supply (Max) :
90μA
Output Voltage1-Min :
4.554V
Output Type :
FIXED
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Voltage Dropout (Max) :
0.65V @ 150mA
RoHS Status :
RoHS Compliant
Pbfree Code :
yes
Current - Output :
150mA
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Qualification Status :
Not Qualified
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
S-1323
Package / Case :
SC-82A, SOT-343
Pin Count :
4
PSRR :
70dB (1kHz)
Current - Quiescent (Iq) :
1μA
Input Voltage (Min) :
2V
Voltage - Input (Max) :
6.5V
Length :
2mm
Number of Functions :
1
Output Configuration :
Positive
Number of Regulators :
1
Surface Mount :
yes
Mounting Type :
Surface Mount
Voltage - Output (Min/Fixed) :
4.6V
Terminal Form :
Gull wing
ABLIC S-1323B46NB-N9FTFG
Enable Fixed PMIC S-1323 Series 4 SC-82A, SOT-343
S-1323B46NB-N9FTFG Overview
The package contains a Tape & Reel (TR) case. In SC-82A, SOT-343 cases, it is packaged. This gadget has 4 terminations on it, each with a different function. Fixed is the IC Voltage Regulator's output type. A total of 1 regulators are implemented in this eletric component. Surface Mount operating temperature varies depending on the IC Voltage Regulator. The Regulator IC chip is set to operate at -40°C~85°C TA degrees. It has been configured that the output function of this IC regulator is Positive. There is an output of 150mA at the moment. 4 pins make up the sum of this IC voltage regulator. It belongs to the S-1323 Series of regulators.