S-1323B26NB-N8LTFU
Mfr.Part #
S-1323B26NB-N8LTFU
Package / Case
SC-82A, SOT-343
Description
IC REG LINEAR 2.6V 150MA SC82AB
Voltage - Input (Max) :
6.5V
Protection Features :
Over Current
Current - Supply (Max) :
90μA
Terminal Form :
Gull wing
Package / Case :
SC-82A, SOT-343
Current - Quiescent (Iq) :
1μA
Input Voltage (Min) :
2V
Number of Regulators :
1
Number of Terminations :
4
JESD-30 Code :
R-PDSO-G4
Current - Output :
150mA
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
10
Surface Mount
Terminal Position :
Dual
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
PSRR :
70dB (1kHz)
Pin Count :
4
Qualification Status :
Not Qualified
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Output Voltage1-Min :
2.574V
Peak Reflow Temperature (Cel) :
260
Output Voltage1-Max :
2.626V
Series :
S-1323
JESD-609 Code :
e3
Output Voltage 1 :
2.6V
Length :
2mm
Number of Functions :
1
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.6V
Surface Mount :
yes
Voltage Dropout (Max) :
0.65V @ 150mA
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Tape and Reel (TR)
ABLIC S-1323B26NB-N8LTFU
Enable Fixed PMIC S-1323 Series 4 SC-82A, SOT-343
S-1323B26NB-N8LTFU Overview
A Tape & Reel (TR) case is used to deliver this IC regulator. This voltage regulator IC comes in a SC-82A, SOT-343 case. On the regulater IC chip, there are a total of 4 terminations. Output type Fixed. This component features 1 Voltage regulators. As a result of the Linear Voltage Regulator's design, the operating temperature of Surface Mount can be adjusted within a specified range. There is a temperature range of -40°C~85°C TA degrees during operation of the IC regulator. There is a configuration in this voltage regulator IC that specifies that its output function is Positive. In terms of its current output, it is able to supply 150mA. A total of 4 pins can be found on the board. This model is a part of the S-1323 Series and is of high quality.