S-1200B43-I6T2U
Mfr.Part #
S-1200B43-I6T2U
Package / Case
6-SMD, Flat Leads
Description
IC REG LINEAR 4.3V 150MA SNT6A
FIXED
JESD-609 Code :
e3
Output Voltage1-Min :
4.257V
PSRR :
65dB (1kHz)
Terminal Pitch :
0.5mm
Input Voltage (Min) :
2V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Current - Output :
150mA
Factory Lead Time :
18 Weeks
Output Voltage1-Max :
4.343V
Voltage - Input (Max) :
10V
Package / Case :
6-SMD, Flat Leads
Number of Terminations :
6
Voltage Dropout (Max) :
0.19V @ 100mA
Pin Count :
6
JESD-30 Code :
R-PDSO-F6
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.5mm
Voltage - Output (Min/Fixed) :
4.3V
Output Voltage 1 :
4.3V
Datasheets
S-1200B43-I6T2U
ABLIC S-1200B43-I6T2U
Voltage Regulators - Linear ABLIC S-1200B43-I6T2U Overview
With a voltage output of 4.3V and a maximum current of 150mA, the S-1200B43-I6T2U ensures stable power supply, making it ideal for demanding industrial and commercial environments.