S-11L10D24-I6T2U
Mfr.Part #
S-11L10D24-I6T2U
Package / Case
6-SMD, Flat Leads
Description
IC REG LINEAR 2.4V 150MA SNT6A
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.4V
Mounting Type :
Surface Mount
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Current - Quiescent (Iq) :
900nA
Output Voltage 1 :
2.4V
Output Voltage1-Max :
2.424V
Pin Count :
6
Number of Terminations :
6
Current - Output :
150mA
Voltage Dropout (Max) :
0.29V @ 100mA
Voltage - Input (Max) :
3.65V
Height Seated (Max) :
0.5mm
Package / Case :
6-SMD, Flat Leads
JESD-30 Code :
R-PDSO-F6
Output Voltage1-Min :
2.376V
Terminal Position :
Dual
Terminal Pitch :
0.5mm
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
1
JESD-609 Code :
e3
PSRR :
55dB (1kHz)
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA