S-11L10B25-I6T2U
Mfr.Part #
S-11L10B25-I6T2U
Manufacturer
ABLIC
Package / Case
6-SMD, Flat Leads
Datasheet
Download
Description
IC REG LINEAR 2.5V 150MA SNT6A
Manufacturer :
ABLIC
Product Category :
Voltage Regulators - Linear
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
6-SMD, Flat Leads
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Output Voltage 1 :
2.5V
Protection Features :
Over Current
Terminal Pitch :
0.5mm
Number of Functions :
1
Current - Output :
150mA
Pin Count :
6
JESD-30 Code :
R-PDSO-F6
Number of Regulators :
1
Series :
S-11L10B/D
Current - Supply (Max) :
16μA
PSRR :
55dB (1kHz)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Height Seated (Max) :
0.5mm
Output Configuration :
Positive
Mounting Type :
Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage Dropout (Max) :
0.29V @ 100mA
Current - Quiescent (Iq) :
900nA
Surface Mount :
yes
Output Voltage1-Min :
2.475V
Control Features :
Enable
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Position :
Dual
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.5V
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Voltage - Input (Max) :
3.65V
Output Voltage1-Max :
2.525V