S-1165B41MC-N7ATFU
Mfr.Part #
S-1165B41MC-N7ATFU
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
IC REG LINEAR 4.1V 200MA SOT23-5
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Voltage - Input (Max) :
6.5V
Voltage - Output (Min/Fixed) :
4.1V
Voltage Dropout (Max) :
0.2V @ 200mA
Factory Lead Time :
18 Weeks
PSRR :
70dB (1kHz)
Protection Features :
Over Current
Current - Output :
200mA