S-1155B43-U5T1U
Mfr.Part #
S-1155B43-U5T1U
Description
IC REG LINEAR 4.3V 500MA SOT89-5
PSRR :
60dB (1kHz)
Output Configuration :
Positive
Control Features :
Enable
Width :
2.5mm
Voltage - Output (Min/Fixed) :
4.3V
EAR99
Output Voltage1-Min :
4.257V
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
Protection Features :
Overcurrent, Thermal Shutdown
Factory Lead Time :
18 Weeks
Current - Quiescent (Iq) :
1μA
Current - Output :
500mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Output Voltage1-Max :
4.343V
Length :
4.5mm