S-1135C14-M5T1U
Mfr.Part #
S-1135C14-M5T1U
Package / Case
SC-74A, SOT-753
Description
IC REG LINEAR 1.4V 300MA SOT23-5
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Package / Case :
SC-74A, SOT-753
Terminal Pitch :
0.95mm
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.4V
Length :
2.9mm
JESD-30 Code :
R-PDSO-G5
S-1135
Factory Lead Time :
18 Weeks
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Voltage - Input (Max) :
5.5V
Output Voltage 1 :
1.4V
PSRR :
65dB (1kHz)
Terminal Form :
Gull wing
Current - Output :
300mA