S-1135C13-U5T1G
Mfr.Part #
S-1135C13-U5T1G
Description
IC REG LINEAR 1.3V 300MA SOT89-5
Dropout Voltage1-Max :
0.47V
Output Voltage 1 :
1.3V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Width :
2.5mm
Current - Output :
300mA
Voltage - Input (Max) :
5.5V
PSRR :
65dB (1kHz)
Length :
4.5mm
Voltage - Output (Min/Fixed) :
1.3V