S-1132B46-I6T2G
Mfr.Part #
S-1132B46-I6T2G
Description
IC REG LINEAR 4.6V 300MA SNT6A
Input Voltage (Min) :
2V
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Voltage Dropout (Max) :
0.15V @ 100mA
Terminal Pitch :
0.5mm
Voltage - Input (Max) :
6.5V
Current - Output :
300mA
Output Voltage 1 :
4.6V
Output Voltage1-Max :
4.646V
JESD-609 Code :
e6
Terminal Finish :
Tin/Bismuth (Sn/Bi)
Mounting Type :
Surface Mount
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.5mm
Reach Compliance Code :
Compliant
Voltage - Output (Min/Fixed) :
4.6V
PSRR :
65dB (1kHz)
1
Output Voltage1-Min :
4.554V