S-1122B21MC-L8GTFU
Mfr.Part #
S-1122B21MC-L8GTFU
Description
IC REG LINEAR 2.1V 150MA SOT23-5
Voltage Dropout (Max) :
0.35V @ 100mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C TA
Length :
2.9mm
Current - Quiescent (Iq) :
1μA
Output Voltage1-Min :
2.079V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Current - Output :
150mA
PSRR :
80dB (1kHz)
Voltage - Output (Min/Fixed) :
2.1V
Input Voltage (Min) :
2V
Output Voltage 1 :
2.1V
Terminal Pitch :
0.95mm
Voltage - Input (Max) :
6.5V