RWS200A-15
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWS200A-15
Manufacturer
TDK-Lambda, Inc.
Description
AC/DC CONVERTER 15V 225W
Manufacturer :
TDK-Lambda, Inc.
Product Category :
Current - Output (Max) :
15A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Output 1 :
15V
Type :
Enclosed
Applications :
ITE (Commercial)
Mounting Type :
Chassis Mount
Approval Agency :
CE
Voltage - Isolation :
3kV
Number of Outputs :
1
Feature :
Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Voltage - Input :
85V~265VAC
Series :
RWS-A (200W)
Size / Dimension :
9.17Lx4.76W x 1.97 H 232.9mmx120.9mmx50.0mm
Efficiency :
78%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-10°C~60°C
Power (Watts) :
225W