RWR78S9R09DRS73
Mfr.Part #
RWR78S9R09DRS73
Description
RES 9.09 OHM 10W 0.5% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-55°C
Published :
Factory Lead Time :
39 Weeks
Power (Watts) :
10W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
45.212mm
Military, Moisture Resistant
Mount :
Through Hole
Power Rating :
10W
Contact Plating :
Lead, Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
9.53mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Diameter :
7.92mm
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
250°C
Resistance :
9.09Ohms
Max Power Dissipation :
10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RWR78S9R09DRS73
Vishay / Dale RWR78S9R09DRS73
Through Hole 9.09Ohms, 10W, Wirewound,