RWR78S7500FMRSL
Mfr.Part #
RWR78S7500FMRSL
Description
RES 750 OHM 10W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
10W
Failure Rate :
M (1%)
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Max Power Dissipation :
10W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Wirewound
Published :
Package / Case :
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
10W
Tolerance :
±1%
Length :
45.212mm
Resistance :
750Ohms
Datasheets
RWR78S7500FMRSL
Vishay / Dale RWR78S7500FMRSL
750Ohms, 10W, Wirewound,