RWR78S5620FSB12
Mfr.Part #
RWR78S5620FSB12
Description
RES 562 OHM 10W 1% WW AXIAL
Width :
9.53mm
Resistance :
562Ohms
Length :
45.212mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Max Power Dissipation :
10W
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
10W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR78S5620FSB12
Vishay / Dale RWR78S5620FSB12
562Ohms, 10W, Wirewound,