RWR78S5110FSRSL
Mfr.Part #
RWR78S5110FSRSL
Description
RES 511 OHM 10W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
511Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
15 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
9.53mm
Published :
Power (Watts) :
10W
Power Rating :
10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
45.212mm
Max Power Dissipation :
10W
Datasheets
RWR78S5110FSRSL
Vishay / Dale RWR78S5110FSRSL
511Ohms, 10W, Wirewound,