RWR78S3R09FRRSL
Mfr.Part #
RWR78S3R09FRRSL
Description
RES 3.09 OHM 10W 1% WW AXIAL
Length :
45.212mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
10W
Resistance :
3.09Ohms
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Power (Watts) :
10W
Factory Lead Time :
22 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Supplier Device Package :
Width :
9.53mm
Datasheets
RWR78S3R09FRRSL
Vishay / Dale RWR78S3R09FRRSL
3.09Ohms, 10W, Wirewound,