RWR78S1621FSRSL
Mfr.Part #
RWR78S1621FSRSL
Description
RES 1.62K OHM 10W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Resistance :
1.62kOhms
Feature :
Military, Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
15 Weeks
Power (Watts) :
10W
Power Rating :
10W
Lead Length :
38.1mm
Supplier Device Package :
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR78S
Max Power Dissipation :
10W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Length :
45.212mm
Width :
9.53mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR78S1621FSRSL
Vishay / Dale RWR78S1621FSRSL
1.62kOhms, 10W, Wirewound,