RWR78S15R0BRBSL
Mfr.Part #
RWR78S15R0BRBSL
Description
RES 15 OHM 10W 0.1% WW AXIAL
Max Operating Temperature :
250°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
15Ohms
Power (Watts) :
10W
Length :
45.212mm
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Factory Lead Time :
39 Weeks
Width :
9.53mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Datasheets
RWR78S15R0BRBSL
Vishay / Dale RWR78S15R0BRBSL
15Ohms, 10W, Wirewound,