RWR78N9R53FRB12
Mfr.Part #
RWR78N9R53FRB12
Description
RES 9.53 OHM 10W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Max Operating Temperature :
250°C
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
39 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
45.212mm
Non-RoHS Compliant
Min Operating Temperature :
-65°C
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR78N
Diameter :
7.92mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Width :
9.53mm
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Contact Plating :
Lead, Tin
Resistance :
9.53Ohms
Supplier Device Package :
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Power Rating :
10W
Power (Watts) :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Published :
Datasheets
RWR78N9R53FRB12
Vishay / Dale RWR78N9R53FRB12
Through Hole 9.53Ohms, 10W, Wirewound,