RWR78N7R87FRRSL
Mfr.Part #
RWR78N7R87FRRSL
Description
RES 7.87 OHM 10W 1% WW AXIAL
Power Rating :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
9.53mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Supplier Device Package :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
45.212mm
Resistance :
7.87Ohms
Factory Lead Time :
39 Weeks
Max Power Dissipation :
10W
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
10W
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR78N7R87FRRSL
Vishay / Dale RWR78N7R87FRRSL
7.87Ohms, 10W, Wirewound,