RWR78N5R76FMRSL
Mfr.Part #
RWR78N5R76FMRSL
Description
RES 5.76 OHM 10W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
10W
Factory Lead Time :
39 Weeks
Length :
45.212mm
Tolerance :
±1%
Power Rating :
10W
Width :
9.53mm
Power (Watts) :
10W
Published :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Failure Rate :
M (1%)
Resistance :
5.76Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR78N5R76FMRSL
Vishay / Dale RWR78N5R76FMRSL
5.76Ohms, 10W, Wirewound,