RWR78N5R30FRBSL
Mfr.Part #
RWR78N5R30FRBSL
Description
RES 5.3 OHM 10W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Length :
45.212mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power Rating :
10W
Resistance :
5.3Ohms
Factory Lead Time :
39 Weeks
Max Power Dissipation :
10W
Width :
9.53mm
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
10W
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Datasheets
RWR78N5R30FRBSL
Vishay / Dale RWR78N5R30FRBSL
5.3Ohms, 10W, Wirewound,