RWR78N4R99FRB12
Mfr.Part #
RWR78N4R99FRB12
Description
RES 4.99 OHM 10W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Width :
9.53mm
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
R (0.01%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
250°C
Resistance :
4.99Ohms
Length :
45.212mm
Mount :
Through Hole
Tolerance :
±1%
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
39 Weeks
Power (Watts) :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Diameter :
7.92mm
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
10W
Termination :
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Datasheets
RWR78N4R99FRB12
Vishay / Dale RWR78N4R99FRB12
Through Hole 4.99Ohms, 10W, Wirewound,