RWR78N3R65FMBSL
Mfr.Part #
RWR78N3R65FMBSL
Description
RES 3.65 OHM 10W 1% WW AXIAL
Resistance :
3.65Ohms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Failure Rate :
M (1%)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
10W
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.375Diax1.780L 9.53mmx45.21mm
Max Power Dissipation :
10W
Width :
9.53mm
Length :
45.212mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
10W
Factory Lead Time :
39 Weeks
Datasheets
RWR78N3R65FMBSL
Vishay / Dale RWR78N3R65FMBSL
3.65Ohms, 10W, Wirewound,