RWR74S35R7FRRSL
Mfr.Part #
RWR74S35R7FRRSL
Description
RES 35.7 OHM 5W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Length :
22.225mm
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
5W
Power (Watts) :
5W
Tolerance :
±1%
Width :
7.92mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
22 Weeks
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Resistance :
35.7Ohms
Max Power Dissipation :
5W
Datasheets
RWR74S35R7FRRSL
Vishay / Dale RWR74S35R7FRRSL
35.7Ohms, 5W, Wirewound,