RWR74S23R7FPBSL
Mfr.Part #
RWR74S23R7FPBSL
Description
RES 23.7 OHM 5W 1% WW AXIAL
Resistance :
23.7Ohms
Factory Lead Time :
22 Weeks
Tolerance :
±1%
Power Rating :
5W
Failure Rate :
P (0.1%)
Length :
22.225mm
Width :
7.92mm
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
5W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
5W
Datasheets
RWR74S23R7FPBSL
Vishay / Dale RWR74S23R7FPBSL
23.7Ohms, 5W, Wirewound,