RWR74N7R32FSBSL
Mfr.Part #
RWR74N7R32FSBSL
Description
RES 7.32 OHM 5W 1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Width :
7.92mm
Factory Lead Time :
29 Weeks
Max Power Dissipation :
5W
Resistance :
7.32Ohms
Power Rating :
5W
Lead Length :
38.1mm
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
5W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Length :
22.225mm
Published :
Datasheets
RWR74N7R32FSBSL
Vishay / Dale RWR74N7R32FSBSL
7.32Ohms, 5W, Wirewound,