RWR74N24R9FRRSL
Mfr.Part #
RWR74N24R9FRRSL
Description
RES 24.9 OHM 5W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
5W
Published :
Max Power Dissipation :
5W
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
22.225mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Resistance :
24.9Ohms
Factory Lead Time :
29 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Width :
7.92mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
5W
Datasheets
RWR74N24R9FRRSL
Vishay / Dale RWR74N24R9FRRSL
24.9Ohms, 5W, Wirewound,