RWR74N1500FSBSL
Mfr.Part #
RWR74N1500FSBSL
Description
RES 150 OHM 5W 1% WW AXIAL
Power Rating :
5W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
5W
Failure Rate :
S (0.001%)
Resistance :
150Ohms
Width :
7.92mm
Size / Dimension :
0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
Max Power Dissipation :
5W
Length :
22.225mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR74N1500FSBSL
Vishay / Dale RWR74N1500FSBSL
150Ohms, 5W, Wirewound,