RWR71S50R5BMRSL
Mfr.Part #
RWR71S50R5BMRSL
Description
RES 50.5 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.187Diax0.812L 4.75mmx20.62mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
2W
Factory Lead Time :
21 Weeks
Failure Rate :
M (1%)
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
2W
Length :
20.6248mm
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±30ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
50.5Ohms
Width :
4.75mm
Tolerance :
±0.1%
Max Power Dissipation :
2W
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
RWR71S50R5BMRSL
Vishay / Dale RWR71S50R5BMRSL
50.5Ohms, 2W, Wirewound,