RWM06227501JR15E1
Mfr.Part #
RWM06227501JR15E1
Through Hole Resistors
Rated Temperature :
25°C
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
5%
Mount :
Through Hole
Working Voltage :
350V
Diameter :
6.5mm
Packing Method :
TR
JESD-609 Code :
E8
Composition :
Wirewound
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
Operating Temperature (Max) :
350°C
Number of Terminations :
2
Power Rating :
7W
Additional Feature :
FLAME PROOF, STANDARD: CECC40201-001
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
Length :
18mm
Rated Power Dissipation (P) :
7W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
All-Welded
Resistance :
7.5kOhm
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature (Min) :
-55°C
HTS Code :
Datasheets
RWM06227501JR15E1
Vishay / Sfernice RWM06227501JR15E1
Through Hole FIXED RESISTOR, 7.5kOhm, Wirewound,