RWM062227R0JR15E1
Mfr.Part #
RWM062227R0JR15E1
Through Hole Resistors
Additional Feature :
FLAME PROOF, STANDARD: CECC40201-001
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
7W
HTS Code :
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Operating Temperature (Max) :
350°C
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
Resistance :
27Ohm
Packing Method :
TR
Diameter :
6.5mm
Composition :
Wirewound
Rated Power Dissipation (P) :
7W
JESD-609 Code :
E8
Working Voltage :
350V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
5%
Conformal
Rated Temperature :
25°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Length :
18mm
Factory Lead Time :
13 Weeks
Construction :
Tubular
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
Datasheets
RWM062227R0JR15E1
Vishay / Sfernice RWM062227R0JR15E1
Through Hole FIXED RESISTOR, 27Ohm, Wirewound,