RWM06222002JR15E1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWM06222002JR15E1
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Conformal
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Wirewound
Resistance :
20kohm
HTS Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
FLAME PROOF, STANDARD: CECC40201-001
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
7W
Length :
18mm
Packing Method :
TR
Number of Terminations :
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
E8
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
Rated Power Dissipation (P) :
7W
Construction :
Tubular
Rated Temperature :
25°C
Diameter :
6.5mm
Tolerance :
5%
Package / Case :
Conformal
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature (Max) :
350°C
Pbfree Code :
yes
Mount :
Through Hole
Working Voltage :
350V
Datasheets
RWM06222002JR15E1
Vishay / Sfernice RWM06222002JR15E1
Through Hole FIXED RESISTOR, 20kOhm, Wirewound,