RWM05263601JR15E1
Mfr.Part #
RWM05263601JR15E1
Through Hole Resistors
Factory Lead Time :
111 Weeks
JESD-609 Code :
E8
Power Rating :
7W
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature (Min) :
-55°C
Packing Method :
TR
Operating Temperature (Max) :
350°C
Working Voltage :
350V
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
Length :
24.7mm
Published :
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
HTS Code :
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Rated Temperature :
25°C
Resistance :
3.6kOhm
Diameter :
7.4mm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
5%
Rated Power Dissipation (P) :
7W