RWM04225R60GR15E1
Mfr.Part #
RWM04225R60GR15E1
Diameter :
5.5mm
Working Voltage :
300V
Resistance :
5.6Ohm
Tolerance :
2%
Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
Construction :
Tubular
Length :
22.1mm
Operating Temperature (Max) :
350°C
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Rated Temperature :
25°C
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C