RWM04221202JA20E1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWM04221202JA20E1
Manufacturer
Vishay / Sfernice
Package / Case
Conformal
Datasheet
Download
Description
SFERNICE FIXED RESISTORS
Manufacturer :
Vishay / Sfernice
Product Category :
Through Hole Resistors
Power Rating :
5W
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mount :
Through Hole
Package / Case :
Conformal
Rated Temperature :
25°C
Additional Feature :
FLAME PROOF, NON-INDUCTIVE AVAILABLE
Factory Lead Time :
111 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
5W
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Published :
Diameter :
5.5mm
Operating Temperature (Max) :
350°C
Resistance :
12kOhm
Composition :
Wirewound
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
JESD-609 Code :
E8
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Length :
22.1mm
Tolerance :
5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Working Voltage :
300V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Number of Terminations :
2
Pbfree Code :
yes
Datasheets
RWM04221202JA20E1
Vishay / Sfernice RWM04221202JA20E1
Through Hole FIXED RESISTOR, 12kOhm, Wirewound,