RWM041051R0JA20E1
Mfr.Part #
RWM041051R0JA20E1
Operating Temperature (Max) :
350°C
Rated Temperature :
25°C
Published :
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
Working Voltage :
120V
Length :
12mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Composition :
Wirewound
Factory Lead Time :
111 Weeks
Resistance :
51Ohm
Package / Case :
Conformal
Power Rating :
3W
HTS Code :
Pbfree Code :
yes
Military Standard :
Not
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Radiation Hardening :
No
Diameter :
5.5mm
Contact Plating :
Copper, Silver, Tin
Termination :
Axial
Tolerance :
5%
2
Datasheets
RWM041051R0JA20E1
Vishay / Sfernice RWM041051R0JA20E1
Through Hole FIXED RESISTOR, 51Ohm, Wirewound,