RWM041036R0JA20E1
Mfr.Part #
RWM041036R0JA20E1
Through Hole Resistors
Power Rating :
3W
Length :
12mm
Rated Temperature :
25°C
Resistance :
36Ohm
Operating Temperature (Max) :
350°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Working Voltage :
120V
Pbfree Code :
yes
Diameter :
5.5mm
Rated Power Dissipation (P) :
3W
Tolerance :
5%
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
111 Weeks
Published :
Temperature Coefficient :
75 ppm/°C
Terminal Finish :
Tin/Silver/Copper (Sn99Ag0.3Cu0.7)
Datasheets
RWM041036R0JA20E1
Vishay / Sfernice RWM041036R0JA20E1
Through Hole FIXED RESISTOR, 36Ohm, Wirewound,